DERZ KESİM

Işık Karot Derz Kesim

Derz Kesim

Dilatasyon’da plan yapılarak birbirinden bağımsız olan yapılar arasında boşluk oluşturulur. Planlanmamış olanlarına ise çatlak adını verebiliriz. Zemin katlarını kolay üretebilmek ve oluşabilecek çatlaklara yol açabilmek için derzler oluşturulur. Zemin betonlarda istenilen yüksek standartlar, çatlak oluşumunu engellemek için sağlanır. Özen göstererek betonun tesviyesine yerleştirme durumuna yük aktarma demirlerinin konumu ile ilgili dikkat edilmesi gerekir. Ağır darbe gören betonlarda derzlerinin önlemler alınması gerekir. Profil korumalı köşe derzler bu amaçla düzenlenir. Derz kesimi, demir donatılı veya donatısız yüzeyleri çıkartılması gibi değişikliklerin yapılması sağlanır.

Hareketli Derzler

Beton yapılarda sıcaklık değişimlerinin, rötro nedeniyle meydana gelen değişiklikleri en aza indirebilmek gerekmektedir. Oluşan boy değişiklikleri hareketine karşı direnç sağlaması amacıyla hareketli derzler yapılır. Betonun sürekliliği hareketli derz ile kesilir. Bir de genleşme derzleri vardır bu derz eğer ki ortamda ciddi bir şekilde ısı değişiklikleri olması sebebiyle zeminde farklı bir oturma şekli bekleniyorsa ve kalıcı rötroları en aza indirir. İzolasyon denilen derz beton döşemenin tamamını kapsar Bina ile döşeme betonu arasındaki bağlantıyı düzeltemezler.

Yalancı Derzler

Yalancı derzler, ısı farklılığından doğan çekme gerileme amacı ile düzenlenebilir. Bu derzler genellikle oluşan çatlaklarda kullanılır. Hem taze beton hem de sertleşmiş betona düzenlenebilir. En çok uygulanan metod, saha betonu dur. Kesme işlemi tam yapılması yüzeylerde çatlakların meydana gelmesini olanak verir.

Derzsiz Zemin Betonlar

Bazı alanların dökümü derz kesimi yapmadan gerçekleşir. Bu işlem en fazla soğuk hava depolarında ve gıda dağıtım merkezler gibi yerlerde kullanılır. Bu derz sayesinde tasarruf etmiş olursunuz. Trafik akışını hızlandırdığı gibi taşınan malzemelerin de hasar görmesini engeller. Böylelikle derz bakım maliyeti düşürüldüğünde, depo içi hız ve güvenlik artacağı için maliyet farkı bu şekilde kapatılır.

Uygulama Alanları

Havalandırma Boşlukları Şavt Açılımları Asfalt Kesimleri ve Onarımı İnşaat Derzleri Kontrol Derzleri Diletasyon Derzleri Merdiven Boşlukları Yağmurluk ve Su Kanalları

DERZ KESME FİYATLARI

Fiyat : Sorunuz

Ufak çaplı Derz kesme işlerinde Derz kesme fiyatı genellikle bulunduğu bölgeye bağlı değişen servis ücreti ve Derz kesme ücreti hesaplanarak ücretlendirilir. Bulunduğunuz bölgeye Derz kesme ücretini öğrenmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Fiyat :Sorunuz

Orta çaplı Derz kesme işlerinde bulunduğunuz yerin durumuna bağlı olarak uygulanacak servis ücreti ve yapılacak işlem hesabı yapılarak Derz kesme fiyatı tespit edilir. Uzman ekibimiz Derz kesme işlemini en tasarruflu şekilde gerçekleştirmenin bir yolunu bularak sizi ekonomik olarak korur.

Siz de bir fiyat teklifi almak için hemen bizimle irtibata geçin.

Fiyat : Sorunuz

Büyük çaplı projelerde uzman karotcu ekibimiz projeyi yerinde inceleyerek durum analizi yapar. Projelerimizde daima en yenilikçi ve son teknoloji makineler kullandığımızdan fiyat teklifimiz de vasat karotcu lara göre kesinlikle daha uygun olacaktır. Biz Işık Karot olarak daima yaptığımız işin arkasındayız ve işimiz garantimiz altındadır.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

İlk başladığımız günden bugüne kurumsal çizgimizden taviz vermedik. En küçük işimizin bile arkasında durmak bizim için hayat felsefesidir. Söz verdiğimiz gibi karotcu olarak ülkemize ve insanımıza hizmet etmek bizim için övünç kaynağıdır. Karotçu olarak bizi tercih ettiğinizde asla hiçbirşeyden tereddüt etmeyecek sadece güven duyacaksınız. Biz buna inanıyoruz.

Arkasında duramayacağımız bir işi asla yapmadık bundan sonra da yapmayacağız. Biz müşterilerimizi sadece müşteri olarak değil her zaman irtibatta kalacağımız dostlar olarak biliriz. Uzman Karotçular olarak güven en büyük kriterimizdir.

İddia ediyoruz karot işinde bizden iyisi yok.

Becerilerimiz

Karotcu
Beton Delme
Beton Kesme
Beton Güçlendirme
Kimyasal Ankraj