KİMYASAL ANKRAJ

Işık Karot Kimyasal Ankraj

Kimyasal Ankraj

Kimyasal ankraj betonarme elemanları ile yeni yapısal elemanları ile birlikte çalışabilecek bir iş çalışması için uygulanabilecek, basit bir çözüm yöntemi dir aslında kolon, kriş, perde, beton, bina temelinin güçlendirilmesi işlemleri gibi işlerde kullanılır. Ayrıca sanayi ve endüstri tesislerinin;

  • Çelik konstrüksiyon bölümlerinde,
  • Demir Filizi ekiminde
  • Uzay Tipi Çatılarda ve Dış Cephe Kaplamalarında,
  • İskele sisteminin duvara sabitlenmesinde,
  • İşaret, Levha veya Korkuluk bölümlerinin sabitlenmesinde,
  • Aydınlatma Elemanlarının montajında,
  • Reklam pano montajlarında, Koltuk ankrajlarında,
  • Metro-Tramvay-Tren rayları gibi sahalardaki, İhtiyaç duyulan Dübelleme uygulamasında kullanılmaktadır.

Kimyasal Ankraj asla paslanma yapmayan, gevşeme yapmayan, genişleme yapmayan bir özelliğe sahiptir. Ekonomik ve tasarruflu olması kısa zamanda çabuk çözüme ulaşılması gereken işlerde kullanılan sağlam ve etkili bir uygulamadır. En çok tercih edilen sistemdir.

Kimyasal ankraj yapılırken betonun dayanma süresi ve döküm sırasında canlandırmayı sağlamak için silindirler belirlenir. Kimyasal veya reçine ankrajları, reçine esaslı bir yapıştırıcı sistemi kullanılarak genellikle duvar ve beton gibi bir alt tabakaya bağlanan çelik saplamalar, cıvatalar ve ankrajlarla ilgili bilinen terimlerdir. Yüksek yük uygulamaları için ideal olarak, tüm durumlarda, sonuçta ortaya çıkan bağ, temel malzemenin kendisinden daha güçlü ve sistem kimyasal yapışmaya dayanırken, genleşme tipi ankrajlarda olduğu gibi taban malzemeye yük gerilimi verilmez ve bu nedenle kenar sabitleme, azaltılmış merkez ve grup sabitleme ve betonda kullanım için idealdir.

Bilinmeyen kalite veya düşük basınç mukavemeti Piyasada birçok farklı varyasyon ve dağıtım sistemi olmasına rağmen, tüm sistemler baz reçinesi ile aynı temel prensibi kullanarak çalışırlar, kimyasal kürleme sürecine başlamak için ikinci bir bileşenin karıştırılması ile giriş yapılması gerekir.

Kimyasal ankraj yapılırken beton dayanımı döküm sırasında alınan ve bloklar ile aynı şartlarda canlanmayı sağlayan 150x300 mm silindir numuneler belirlenir. Ankraj bulonları mühendislerimizin tavsiyelerine uygun olarak monte edilir. Kimyasal ankrajlarda, ankraj çapından 4 mm daha geniş açılan delikler hava kompresörüyle temizlendikten sonra epoksi yapıştırıcı delikler içerisine boşaltılır ve selülozik tinerle temizlenmiş olan ankraj çelikleri döndürülerek deliklere yerleştirilir. Harçlı ankrajlarda hazırlanan harç 50 mm çapında açılan ve temizlenen deliklere boşaltılır ve ankraj çelikleri deliklere dikkatlice yerleştirilir. Genişleyen tip mekanik ankrajlarda ise 16 mm çapında delikler açılarak ankrajlar bu deliklere çekiç ile çakılır ve çift bilezikli tip için 110 Nm ve tek bilezikli tip için 100 Nm değerinde burulma momenti uygulanarak ankraj bileziklerinin delik içerisinde genişlemesi sağlanır.

KİMYASAL ANKRAJ FİYATLARI

Fiyat : Sorunuz

Ufak çaplı Kimyasal Ankraj işlerinde Kimyasal Ankraj fiyatı genellikle bulunduğu bölgeye bağlı değişen servis ücreti ve Kimyasal Ankraj ücreti hesaplanarak ücretlendirilir. Bulunduğunuz bölgeye Kimyasal Ankraj ücretini öğrenmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Fiyat :Sorunuz

Orta çaplı Kimyasal Ankraj işlerinde bulunduğunuz yerin durumuna bağlı olarak uygulanacak servis ücreti ve yapılacak işlem hesabı yapılarak Kimyasal Ankraj fiyatı tespit edilir. Uzman ekibimiz Kimyasal Ankraj işlemini en tasarruflu şekilde gerçekleştirmenin bir yolunu bularak sizi ekonomik olarak korur.

Siz de bir fiyat teklifi almak için hemen bizimle irtibata geçin.

Fiyat : Sorunuz

Büyük çaplı projelerde uzman karotcu ekibimiz projeyi yerinde inceleyerek durum analizi yapar. Projelerimizde daima en yenilikçi ve son teknoloji makineler kullandığımızdan fiyat teklifimiz de vasat karotcu lara göre kesinlikle daha uygun olacaktır. Biz Işık Karot olarak daima yaptığımız işin arkasındayız ve işimiz garantimiz altındadır.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

İlk başladığımız günden bugüne kurumsal çizgimizden taviz vermedik. En küçük işimizin bile arkasında durmak bizim için hayat felsefesidir. Söz verdiğimiz gibi karotcu olarak ülkemize ve insanımıza hizmet etmek bizim için övünç kaynağıdır. Karotçu olarak bizi tercih ettiğinizde asla hiçbirşeyden tereddüt etmeyecek sadece güven duyacaksınız. Biz buna inanıyoruz.

Arkasında duramayacağımız bir işi asla yapmadık bundan sonra da yapmayacağız. Biz müşterilerimizi sadece müşteri olarak değil her zaman irtibatta kalacağımız dostlar olarak biliriz. Uzman Karotçular olarak güven en büyük kriterimizdir.

İddia ediyoruz karot işinde bizden iyisi yok.

Becerilerimiz

Karotcu
Beton Delme
Beton Kesme
Beton Güçlendirme
Kimyasal Ankraj