Beton Güçlendirme

Işık Karot Beton Güçlendirme

Beton Güçlendirme Nasıl Yapılır?

Mevcut yapı bozulduğunda veya yapının amacına hizmet edememesinden dolayı yapıda herhangi bir değişiklik yapılması gerektiğinde, beton yapıların güçlendirilmesi düşünülmelidir. Kaygılar, genellikle bozulmakta olan, güçlendirme sırasında ve mevcut geometrilere yüklenen mevcut malzemelere götürülmelidir. Bazı durumlarda güçlendirilmesi gereken alanlara ulaşmak da zor olabilir.

Somut yapısal güçlendirme yapıldığında tüm hata durumları değerlendirilmelidir. Eğilme için bir yapının güçlendirilmesi, istenen artan yük taşıma kapasitesini vermek yerine kesme başarısızlığına neden olabilir. Güçlendirilmiş elemanın sadece arıza durumunun da önemli olmadığı belirtilmelidir. Bir yapıda kritik bir üye güçlendirilirse, başka bir üye kritik olanı olabilir.

Belirsiz bir yapısal sistemde değişen sertlikten dolayı, tüm yapı araştırılmalıdır. Beton güçlendirme ayrıca bakım ve onarım ihtiyaçlarını en aza indirecek şekilde tasarlanmalıdır. Güçlendirme tasarlandığında, yangın, Vandalizm, çarpışma vb. Etkilerin güçlendirme etkisinden kaynaklanan sonuçlar da dikkate alınmalıdır.

Yapının mevcut dokümantasyonu genellikle çok zayıf ve hatta bazen yanlıştır. Yapının inşa edildiği zaman aktif olan olası eski kodlarla yapıyı yeniden tasarlamak gerekebilir. Bu, yapısal eylem tarzı hakkında yeterli bilgi verebilir, aksi takdirde yapının anlaşılmasını sağlamak için saha araştırmaları yapılmalıdır. Beton güçlendirmenin tasarımı, ancak bugünün kodlarındaki gereklilikleri yerine getirmelidir. Beton güçlendirme yönteminin kararları için temel oluşturması gereken sadece finansal ve yapısal özellikler değil, aynı zamanda çevresel ve estetik yönler de dikkate alınmalıdır.

Beton güçlendirme çalışmasının etkisi

Çoğu fiber kompozit, tanımlanmış bir akma noktası olmaksızın doğrusal elastik malzemedir. Diğer taraftan yapılar sürekli bir yolla veya en azından potansiyel bir çökmeden önce yeterli uyarı sinyalleriyle başarısız olacak şekilde tasarlanmalıdır. Süreklilik, maksimum yük taşıma kapasitesi aşıldığında bile yükü taşırken deformasyona uğrama kabiliyeti olarak tanımlanabilir. Malzeme sürekliliği ve yapısal süreklilik arasında ayrım yapmak önemlidir. Kısa ankrajlı çelik çubuklar, çeliğin sürekli bir malzeme olduğu düşünülse bile, kırılganlık hatalarına bir örnek olabilir. Malzeme özellikleri ve yapısal süreklilik doğrudan bağlı değildir ve doğrusal elastik malzemeler bir yapının sürekliliği artırabilir.

Kolon Güçlendirme

Betonarme kolonlanrın güçlendirilmesi onların eksenel yük, moment ve güçlendirme kuvveti taşıma güçlerinin artırılmasını sağlamaya yöneliktir. Bu işlem genellikle ya betonarme kesitin artırılması, kolona yeni donatılı ek kesit eklenmesi yada kolonun çelik bir kafes içine alınarak betona yandan destek verilerek taşıma gücünün artırılmasıdır. Konulan çelik çerçeve de düşey yük taşıma gücünü artıracaktır. Betonarme kesitin artırılması kolonun bütün çevresinde olursa buna "mantolama" yada "gömlek geçirme" denir; kesitin artırılması kolonun yalnızca iki kenarına yeni kesitler eklenirek gerçekleştirilirse bu "kanat ekleme" olarak nitelenir.

Beton Güçlendirme Fiyatları

Fiyat : Sorunuz

Ufak çaplı beton güçlendirme işlerinde beton güçlendirme fiyatı genellikle bulunduğu bölgeye bağlı değişen servis ücreti ve beton güçlendirme ücreti hesaplanarak ücretlendirilir. Bulunduğunuz bölgeye beton güçlendirme ücretini öğrenmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Fiyat :Sorunuz

Orta çaplı beton güçlendirme işlerinde bulunduğunuz yerin durumuna bağlı olarak uygulanacak servis ücreti ve yapılacak işlem hesabı yapılarak beton güçlendirme fiyatı tespit edilir. Uzman ekibimiz beton güçlendirme işlemini en tasarruflu şekilde gerçekleştirmenin bir yolunu bularak sizi ekonomik olarak korur.

Siz de bir fiyat teklifi almak için hemen bizimle irtibata geçin.

Fiyat : Sorunuz

Büyük çaplı projelerde uzman karotcu ekibimiz projeyi yerinde inceleyerek durum analizi yapar. Projelerimizde daima en yenilikçi ve son teknoloji makineler kullandığımızdan fiyat teklifimiz de vasat karotcu lara göre kesinlikle daha uygun olacaktır. Biz Işık Karot olarak daima yaptığımız işin arkasındayız ve işimiz garantimiz altındadır.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

İlk başladığımız günden bugüne kurumsal çizgimizden taviz vermedik. En küçük işimizin bile arkasında durmak bizim için hayat felsefesidir. Söz verdiğimiz gibi karotcu olarak ülkemize ve insanımıza hizmet etmek bizim için övünç kaynağıdır. Karotçu olarak bizi tercih ettiğinizde asla hiçbirşeyden tereddüt etmeyecek sadece güven duyacaksınız. Biz buna inanıyoruz.

Arkasında duramayacağımız bir işi asla yapmadık bundan sonra da yapmayacağız. Biz müşterilerimizi sadece müşteri olarak değil her zaman irtibatta kalacağımız dostlar olarak biliriz. Uzman Karotçular olarak güven en büyük kriterimizdir.

İddia ediyoruz karot işinde bizden iyisi yok.

Becerilerimiz

Karotcu
Beton Delme
Beton Kesme
Beton Güçlendirme
Kimyasal AnkrajKolon Güçlendirme Harcı

Kolon Güçlendirme Harcı; yapıların sağlam olması, zelzele ve benzeri şeklinde naturel afetlerde insan sağlığına herhangi bir tehdit oluşturmaması adına son aşama mühim bir yapı malzemesi veya tekniği olmaktadır. Ustalık gerektiren bir muamele olan Kolon Güçlendirme Harcı, Kolon Güçlendirme Harcı işinde uzman ve usta olan kişiler tarafınca yapılmalıdır. Bu sayede Kolon Güçlendirme Harcı kullanılan yapılar son aşama sağlam olurken içinde yaşayan bütün insanoğlu arasında bir tehdit unsuru oluşturmayacaktır. Bu nedenle de Kolon Güçlendirme Harcınin inşaat ve mimari alanında yadsınamaz bir önemi bulunmaktadır..