Hakkımızda

Işık Karot Hakkımızda

Işık Karot olarak biz 2008 yılından beri karotcu uzmanı olarak profesyonel çözümler üretiyoruz.

Gerek mimari proje hatalarında gerek mühendislik hatalarından gerekse de proje değişikliklerinden kaynaklanan inşaattaki her türlü beton delme, beton kesme işlemlerini işinde uzman karotcu olarak, profesyonel ekimiz ve son teknoloji karot makinelerimizle çözümler üretmekteyiz. Proje yerinde keşif yapılır ve yılların verdiği tecrübeyle en ekonomik ve en hasarsız bir şekilde karot işlemi yapılır. Karot sektöründe en modern makinaları kullanmak ve daha da geliştirilebilir makine üretimi üzerinde ar-ge çalışması yapmak en büyük amacımızdır.

Misyonumuz

Gelişen ve değişen dünyayla birlikte inşaat sektörü de hızla gelişmektedir. Bizim amacımız inşaat yapılırken oluşan hataların en hasarsız bir şekilde çözüme kavuşturmaktır. Bu yüzden karotçuluk çok önemlidir. Karotçu olmak başlı başına ciddi bir bilgi ve tecrübe gerektirir. Malesef ülkemizde her eline makineyi alan sırf işim olsun diye karotcu olmaya kalkmaktadır. Sonuç olarak da kesilmemesi gereken inşaatların hassas belkemiği sayılabilecek kolon, kiriş gibi bölgeleri kesilerek insan hayatı riske atılmaktadır. Karotcu'luk sadece gösterilen yeri delmek ve kesmek değildir. Belli bir yerin analiz edilerek ölçülüp biçilerek uygun makine ve techizat kullanılarak çözüme ulaştırılması gerekmektedir. Işık Karot olarak en büyük amacımız insan hayatını korumak için en yenilikçi teknolojileri kullanmak ülkemize katkıda bulunmaktır.

Çalışma Tarzımız

Bir inşaatta karotculuk faaliyeti gerçekleştirilecek ise kesinlikle tecrübeli bir ekibe ihtiyaç vardır. Sadece işi gerçekleştirmek için değil işi gerçekleştirmeden önce yeterli fizibilite çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Buda yüksek bir mühendislik bilgisine ihtiyaç duymaktadır. Büyük projelerde çalışmaya başlamadan önce mühendislerimiz gerekli fizibilite çalışması yapar ve en uygun makine ve tekniklerin kullanılması sağlanır.

Vizyonumuz

Işık Karot olarak vizyonumuz bir yandan karotcu olarak mesleğimizi icra ederken diğer yandan ar-ge çalışması yaparak bu iş için daha kaliteli daha hızlı sonuç alınabilen ve insan hayatını en az riske eden makine ve techizat gelişimi üzerinde çalışmaktır. Nitekim çeşitli üniversiteler bünyesinde bu konudaki çalışmalarımız devam etmektedir.